Dom Wielkosercowych chórzystów

W niedzielę piątego lutego zawitaliśmy w łódzkie progi parafii Matki Bożej Anielskiej popularnie zwanej w światku franciszkańskim “Rzgowską” (chodzi o parafię, nie o Matkę Bożą 🙂 Miejsce to wyjątkowe z tego względu, że jest siedzibą znanego zespołu dziecięcego “Mały chór wielkich serc” prowadzonego przez gwardiana klasztoru o. Piotra Kleszcza (swoją drogą: dzieciaki są niesamowite!).

Prowadziliśmy śpiew na prawie wszystkich mszach. Po mszy na godz. 11:30 zagraliśmy koncert – choć trzeba po prawdzie przyznać, że była to raczej animacja uwielbieniowa. Graliśmy proste piosenki z pokazywaniem oddając w ten sposób chwałę Panu Jezusowi. Warunki były “nieprzeciętne” – na koncercie było bardzo dużo dzieci i były wszędzie – siedziały na głośnikach, stały przed prezbiterium, aktywnie włączały się w śpiew i ruch, część przy tym nagrywała wszystko telefonami. Było to dla nas ciekawe i zarazem radosne doświadczenie.
Po mszy z udziałem młodzieży (czyli po 16:00) zagraliśmy kilka piosenek, specjalnie dla młodych, którzy nie byli na koncercie. Chociaż wykonaliśmy tylko 3 utwory, to myślę, że naszym słuchaczom się podobało – to była esencja repertuaru. Grało nam się dobrze – czuć, że zgrywamy się coraz lepiej.

Ten wyjazd różnił się od innych do tej pory, gdyż pomagał nam profesjonalny akustyk, który pracuje z Małym Chórem. W końcu udało się w miarę okiełznać nagłośnienie perkusji br. Maksymiliana.

Zapraszamy także do obejrzenia fragmentu koncertu, nagranego przez o. Piotra!

Już jutro natomiast gramy w kościele pallotynów w Warszawie przy ulicy Skaryszewskiej. Wszystkich z samej stolicy i okolic zapraszamy na godzinę 15 – odśpiewamy koronkę, po której odbędzie się msza pod przewodnictwem JE ks. bp. Józefa Zawitkowskiego, a o 16.50 zagramy krótki koncert!