25-lecie parafii Bożego Ciała w Suwałkach

Na koniec roku akademickiego wybraliśmy się do Suwałk, do naszej franciszkańskiej parafii, która w tym roku przeżywa jubileusz 25-lecia powstania.Jest pod bardzo wyjątkowym wezwaniem i zgodnie ze słowami o. Proboszcza – Janusza Siwickiego, jedyna na świecie franciszkańska parafia Bożego Ciała. Obchody tego jubileuszu, który przypadnie dokładnie 2 sierpnia, w święto Matki Bożej Anielskiej, rozpoczęły się już 25 czerwca mszą świętą pod przewodnictwem Prowincjała z Warszawy – o. Wiesława Pyzio oraz festynem rodzinnym.
Musimy dodać, że mieliśmy jechać do Suwałk – posłużyć na mszach świętych oraz zagrać na wspomnianym festynie. W ferworze uczenia się i zdawania egzaminów nie było nawet zbyt wiele czasu na próby – a tu jeszcze brat Wiktor złamał (okazało się, że to pęknięcie) sobie rękę… no i gips. Poszkodowany jednak czuł się nieźle, toteż w pełnym składzie wyruszyliśmy na suwalszczyznę.
A we franciszkańskiej parafii wielki festyn – wiele osób zaangażowanych w organizację imprezy. Była uroczysta suma, po niej pyszny poczęstunek oraz różne drobne atrakcje w ogrodzie klasztornym. Graliśmy na profesjonalnej scenie pod okiem zawodowych akustyków. Br. Wiktor tym razem oddał się wyłącznie prowadzeniu koncertu i z mikrofonem w zdrowej dłoni utrzymywał świetny kontakt z publicznością – raz nawet jedną ręką grał na gitarze. 😀 Jako zespół czuliśmy się świetnie podczas koncertu – Pan Bóg dał nam dużo radości i luzu. Martwiliśmy się o pogodę – w chwili rozpoczęcia koncertu bardzo się chmurzyło – chwilami powiewał mocny wiatr porywając kartki ze śpiewnika. Zachmurzenie rosło. Kilkanaście minut potem zaczęły spadać pierwsze krople, coraz więcej, więcej, aż tu nagle… przestało i rozpogodziło się. Odczytaliśmy to jako taki “mały cud”.

W ubiegły poniedziałek rozpoczęliśmy okres wakacyjny. Poza różnymi praktykami w klasztorach, podczas pielgrzymek, na rekolekcjach czy odpoczynkiem w domu rodzinnym nasz zespół wyrusza za wschodnią granicę, aby wziąć udział w Muzycznej Majsterni – warsztatach muzycznych organizowanych w Iwieńcu przez naszych franciszkanów. Relacji z tego wyjazdu możecie spodziewać się na początku sierpnia!

Więcej zdjęć znajdziecie pod tym adresem:
Google Photos

Trzeba zacząć od tego, że

One Reply to “25-lecie parafii Bożego Ciała w Suwałkach”

Comments are closed.