Warsztaty muzyczne na Białorusi

Jak co roku w okresie wakacyjnym udajemy się na warsztaty muzyczne. Tym razem pojechaliśmy, aż do Iwieńca na Białorusi, gdzie odbywała się Muzyczna Majsternia. To warsztaty muzyczne organizowane przez pana Jana Pospieszalskiego i nasz klasztor w Iwieńcu już od 15 lat, a które kończą się Dniami Młodzieży diecezji mińsko-mohylewskiej. W tym roku na zaproszenie organizatorów przyjechali m. in. Hubert Kowalski, Zofia Borkowska, Mikołaj Ferenc, Łukasz, Basia i Franek Pospieszalscy, Kinga Kielich i inni artyści z Polski, którzy prowadzili zajęcia ze śpiewu uwielbienia, chóru, gry na klawiszach, gitarze elektrycznej i basowej, perkusji, realizacji dźwięku, a nawet teatru. Spotkanie miało jednak także charakter rekolekcyjny, odbywały się konferencje, dzielenie słowem w grupach czy różne nabożeństwa. W tym czasie miała także miejsce pielgrzymka do pobliskiej miejscowości (ok. 7 km), gdzie swoje życie za ludność z Iwieńca oddali nas i bracia Herman Stępień i Achilles Puchała. Natomiast w piątek grupa teatralna pod przewodnictwem Natalii Rzeźniak-Pospieszalskiej ubogaciła drogę krzyżową pantomimą.

My natomiast oprócz uczestnictwa w różnych zająciach poświęcaliśmy czas na pracę nad nową płytą i z pomocą chłopaków z Polski stworzyliśmy m. in. aranż do jednej z piosenek. Więcej szczegółów dotyczących nowej płyty będziemy sukcesywnie odsłaniać już od nowego roku akademickiego.

Więcej informacji możecie znaleźć na stronie (niestety tylko w języku białoruskim): muzmajsternia.by oraz oglądając relacje na YouTubie: