Cooltura na trawniku & Mrozy w październiku

Nie wszyscy w naszym seminarium zdążyli się do końca urządzić po dorocznych przeprowadzkach, a już zespół Pokój i Dobro rozpoczął działalność koncertową. Wielką radość przeżywaliśmy w lipcu, kiedy ukazała się nasza płyta “Bracia Wilcy” i od tego czasu staramy się ją Wam, nasi drodzy słuchacze, przybliżyć.

W sierpniu promowaliśmy “Wilków” w Niepokalanowie, a w miniony weekend pojechaliśmy pohałasować w Sokołowie Podlaskim, w rodzinnym mieście naszego gitarzysty, ojca (już) diakona Jakuba. W sobotę zagraliśmy koncert ewangelizacyjny na coolturalnym trawniku Miejskiego Centrum Kultury. Szczęśliwie pogoda dopisała i łaska wylała się nie w postaci deszczu, ale w blasku promieni jesiennego słoneczka.

Tego samego dnia pożegnaliśmy się z sokołowianami, by zawitać do oddalonych o około 60 km Mrozów. Posługiwaliśmy tam w niedzielę na dwóch Mszach Świętych, a o godzinie 16:00 zagraliśmy koncert w zakładzie poprawczym dla dziewcząt. Nasze audytorium było niewielkie – zaledwie kilkanaście wychowanek z wychowawcami, ale spotkanie przebiegło w fajnej atmosferze. Towarzyszył nam ks. Marcin – duszpasterz zakładu. Po koncercie był jeszcze czas na miłą rozmowę z mieszkankami domu.