Pokój i Dobro na Max Festiwalu

Wakacje jeszcze w pełni, ale my już teraz chcemy Was zaprosić, abyście je wspólnie z nami zakończyli na Max Festiwalu!

Tym razem w ramach naszych wakacyjnych warsztatów udamy się do Niepokalanowa, gdzie w dniach 22-26 sierpnia weźmiemy udział w Rekolekcyjnym Spotkaniu Młodych pod nazwą Max Festiwal. Rozpoczniemy je koncertem 22 sierpnia o godz. 20.45!

Co to za spotkanie?

Max Festiwal jest spotkaniem rekolekcyjnym, przyjeżdżając można więc oczekiwać owoców właściwych dla rekolekcji. Całość zorganizowana jest w duchu franciszkańskim i duchu św. Maksymiliana. W praktyce oznacza to dużo prostej i głębokiej radości, doświadczenie pokoju, który głosił św. Franciszek, wiele okazji do czynienia dobra, duże wymagania stawiane uczestnikom oraz prawdziwe cuda, których gwarancją jest Maryja Niepokalana, główna organizatorka Max Festiwalu.

Za co ceniony jest Max Festiwal?

  • Wszystko tu ma swoje miejsce i czas. Jest czas na zabawę, ale i na wyciszenie, czas na rozmowy, ale i na modlitwę, czas na słuchanie świadectw i na ich głoszenie, czas na wspólne trwanie przed Panem, ale i na osobistą modlitwę.
  • Jest możliwość spowiedzi w formie dłuższej rozmowy.
  • Istnieje możliwość zaczepienia jakiegoś zakonnika i po prostu porozmawiania, o czym się chce, bo na co dzień często brak odwagi lub okazji.
  • Jest czas na zabawę, ale zabawa nie jest najważniejsza. Uczestnikom stawiane są duże wymagania co do punktualności i uczestnictwa we wszystkich punktach programu, gdyż według tego co mówił św. Maksymilian wierność cnocie posłuszeństwa rodzi największe owoce i najbardziej godzi w szatana, naszego przeciwnika.

Kto może przyjechać?

Zdecydowanie młodzież. Jest to spotkanie dla studentów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych i tych starszych, którzy czują się młodo duchem. Zapraszamy indywidualnie, a także całe grupy i wspólnoty. Jak się zapisać? Trzeba zgłosić się wypełniając formularz na stronie www.maxfestiwal.pl
Prosimy o dokonanie zapisu jak najszybciej, ale najpóźniej do trzech dni przed rozpoczęciem Max Festiwalu.
Osoby niepełnoletnie przywożą ze sobą oświadczenie rodziców, że znają i akceptują regulamin i cele spotkania oraz wyrażają zgodę na udział swojego dziecka w Max Festiwalu. Powinny także przyjechać z pełnoletnim opiekunem.

Oprócz tego 18 sierpnia będziemy animować śpiew podczas wszystkich Mszy świętych w Bazylice w Niepokalanowie oraz rozprowadzać nasze płyty, w tym najnowszą – Braci Wilków.
Bądźcie tam razem z nami!