Niecodzienna publiczność

Nasze koncerty przeważnie gramy w kościołach, ale tym razem wybraliśmy się do ośrodka wychowawczego, gdzie mieszkają i uczą się tylko…

…dziewczyny.

Seminaryjnym busem przyjechaliśmy wczoraj, 10 grudnia, do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej w Łodzi, gdzie w stołówkowej scenerii zagraliśmy koncert. Wyjazd ten był już kilkukrotnie przekładany z różnych nadzwyczajnych przyczyn. Tym razem także nie obyło się bez przeszkód, ponieważ nasz główny wokalista – br. Paweł – zachorował w sam dzień koncertu.

Postanowiliśmy jednak mimo tego pojechać do dziewczyn, zabierając ze sobą naszego „seminaryjnego rapera” br. Michała, który ma swój udział w naszej najnowszej płycie, w utworze „Tota pulchra”. Publiczność z dużym zaciekawieniem odebrała zarówno jego twórczość jak i pozostałe nasze utwory, żywo włączając się w śpiew i pokazywanie przy piosenkach animacyjnych.

Po ponad godzinnym koncercie podopieczne tego ośrodka zaprezentowały nam również swoje umiejętności wokalne oraz chętnie podejmowały rozmowę z braćmi na tematy związane z naszym życiem oraz wiarą w ogólności.

Całe to spotkanie zostało zarejestrowane przez p. Anię, która kręci film dokumentalny o jednej z podopiecznych i przyleciała na koncert specjalnie ze Szwecji. Podzielimy się z wami tym materiałem jak tylko zostanie opublikowany.