Babcia Anna zawsze gościnna!

Babcie mają to do siebie, że o swoje wnuczęta troszczą się odpowiednio. Wnuczętom, z kolei, szczególnie gdy podrosną, coraz rzadziej zdarza się zachodzić w babcine progi. I chociaż najważniejszym wnukiem świętej Anny, o której tu mowa, jest Pan Jezus, to członkowie naszego zespołu również uważają się za jej duchowych wnuczków.

Niestety, u Anny w Smardzewicach ostatnio byliśmy cztery lata temu, jednak w minioną niedzielę udało się nam poprawić bilans odwiedzin. Kochana babcia nie robiła nam wyrzutów, a podjęła nas z najwyższą serdecznością. Pomimo tego, że obraz, z którego spogląda na swoich smardzewickich podopiecznych, aktualnie znajduje się w konserwacji, to jej obecność odczuliśmy przez miłe przyjęcie wspólnoty klasztornej, ze szczególnym uwzględnieniem braci nowicjuszy i ich mistrza – ojca Grzegorza.

Powroty do nowicjatu zawsze wywołują miłe wspomnienia i pozytywne odczucia. Ten niedzielny powrót umożliwił nam przedstawienie parafianom naszej najnowszej płyty “Bracia Wilcy”. Posługiwaliśmy na wszystkich mszach świętych, a o 15:00 zagraliśmy koncert. Zobaczcie jak wyglądały odwiedziny u zawsze gościnnej babci: